به گزارش اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل – رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از واردات ۳۰ تن گوشت قرمز از کشور برزیل به این استان خبر داد و گفت: تنظیم بازار گوشت یکی از برنامه‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی در گیلان است.

صالح محمدی اظهار کرد: در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم و تأکیدات استاندار گیلان مبنی بر تنظیم بازار محصولات کشاورزی، مأموریت تأمین کالاهای اساسی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از آغاز توزیع گوشت قرمز وارداتی در استان خبر داد و گفت: به دنبال فراوانی کالاهای اساسی و ارزان سازی قیمت‌ها هستیم و گوشت قرمز به دلیل مشکلات حوزه تولید با چالش مواجه شد و لذا در راستای سیاست دولت در کوتاه مدت، واردات گوشت قرمز را از کشورهای تولیدکننده در قالب دیپلماسی غذایی دنبال کردیم.

محمدی ربا اشاره به گردشگر پذیری گیلان و وجود جمعیت شناور در تعطیلات تابستانی ، بیان کرد: باید نسبت به تنظیم بازار اهتمام ویژه داشته و مراقب قیمت اقلام به ویژه گوشت قرمز باشیم تا هم استانی‌ها دچار مشکل نشوند.

وی واردات گوشت را یکی از برنامه‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی دانست و افزود: با هماهنگی و برنامه ریزی شرکت پشتیبانی امور دام کشور و استان ۳۰ تن گوشت قرمز از کشور برزیل وارد گیلان شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه در مرحله اول پنج تن وارد بازار می‌شود، گفت: گوشت قرمز وارداتی توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای و با هدف مناسب سازی قیمت توزیع می‌شود.

محمدی از توزیع مرحله دوم در سطح شهرستان‌های گیلان خبر داد و اضافه کرد:: گوشت قرمز وارداتی از طریق مباشر با قیمت ۲۶۵ هزار تومان خریداری شده که با قیمت ۲۹۹ هزار تومان در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Câmara de Comércio, Indústrias, Minas e Agricultura Brasil-Irã CCIMABI
© 2023 Iran-Brazil Joint Chamber of Commerce. All Rights Reserved.