به گزارش اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل- تیم ملی والیبال ایران که اردوی چند روزه خود را پیش از آغاز لیگ ملت‌ها در کمپ فدراسیون والیبال برزیل آغاز کرده است، ۲۹ اردیبهشت در سومین و آخرین دیدار تدارکاتی و دوستانه به مصاف برزیل رفت.

مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد و آرمان صالحی ترکیب شروع کننده تیم ایران در سومین مسابقه تدارکاتی مقابل برزیل بودند. استفاده از ترکیب‌های مختلف و تاکتیک‌های متنوع از جمله سه دریافت کننده در زمین برای مهار سرویس‌های محکم حریفان از جمله تدابیر موریس موتا پائز، سرمربی تیم ملی والیبال ایران در دیدارهای تدارکاتی مقابل برزیل بود.

شاگردان پائز در این مسابقه در چهار ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۹ نتیجه را به برزیل میزبان واگذار کردند.

تیم ملی والیبال که در ۲ بازی قبلی هم مغلوب برزیل شده بود، پس از پایان این مسابقه کمپ تیم‌های ملی والیبال برزیل را ترک کرد و راهی محل اسکان خود در هتل هفته نخست لیگ ملت‌ها در ریودوژانیرو می‌شود.

مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ در گروه مردان از اول خرداد شروع می‌شود و ملی‌پوشان والیبال ایران ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد پنجشنبه در نخستین مسابقه خود به مصاف صربستان می‌روند.

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

Câmara de Comércio, Indústrias, Minas e Agricultura Brasil-Irã CCIMABI
© 2023 Iran-Brazil Joint Chamber of Commerce. All Rights Reserved.