به گزارش اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل- سخنگوی شهرداری شیراز با اشاره به اهمیت کنشگری فعال مدیریت شهری شیراز در عرصه دیپلماسی شهری، از حضور محمدحسن اسدی شهردار این کلان‌شهر در نشست سران شهری در سائوپائولو برزیل خبر داد.

رضا جاویدی۳۰ خردادماه با بیان اینکه تبادل دانش و تجربه در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری و کنشگری فعال در حوزه دیپلماسی عمومی و شهری از اهداف مهم مراودات بین‌المللی است، اظهار کرد: مدیریت شهری شیراز در حوزه ارتباطات بین‌المللی و ارتقای جایگاه این کلان‌شهر گام‌های جدی برداشته است.

وی از حضور محمدحسن اسدی شهردار کلان‌شهر شیراز در نشست سران شهری در سائوپائول برزیل خبر داد و افزود: نشست شهری سائوپائولو ۲۰۲۴ بستری برای اشتراک تجربیات، رویه‌ها و سیاست‌گزاری‌های مجموعه مدیریت شهری کلانشهرهای دنیا در راستای افزایش رشد و توسعه شاخص‌های مطلوب و افزایش کیفیت زندگی شهروندان فراهم می‌کند.

جاویدی با بیان این موضوع که نشست سران شهری در سائوپائولو  سه رویداد مهم مربوط به سه سازمان بین‌المللی را در برمی‌گیرد، به تبیین این رویدادها پرداخت.

رویداد U۲۰ به‌عنوان شاخه شهری گروه بیست G۲۰ یکی از رویدادهای مهم ذیل ابر رویداد نشست سران شهری سائوپائولو ۲۰۴۲ است که مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز آن را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه گروه ۲۰(G۲۰) یک سازمان بین‌دولتی متشکل از ۱۹ کشور به‌همراه اتحادیه اروپا (EU) و اتحادیه آفریقا (AU) است، گفت: این گروه برای رسیدگی به مسائل عمده مرتبط با اقتصاد جهانی مانند ثبات مالی بین‌المللی، تغییرات اقلیمی و توسعه پایدار فعالیت می‌کند.

سخنگوی شهرداری شیراز اضافه کرد: برزیل ریاست دوره‌ای G۲۰ را در سطح بین‌المللی برعهده دارد و ابر شهرسائوپائولو نیز در همین راستا میزبان نشست بخش شهری مرتبط با گروه بیست است.

جاویدی در خصوص کنگره جهانی شورای ملی اقدامات محلی زیست‌محیطی، دومین رویداد ذیل این نشست شهری بین‌المللی نیز گفت: پیشبرد توسعه شهری پایدار و سازگار با چالش‌های محلی و منطقه‌ای به‌عنوان محور و تأکید بر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی شهرها با نگاهی روبه‌جلو، رویکرد این رویداد است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، وی همچنین با اشاره به نشست هیئت‌مدیره متروپلیس به‌عنوان سومین رویداد ذیل نشست سران شهری در سائوپائولو ۲۰۲۴ اظهار کرد: محمدحسن اسدی شهردار شیراز به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره انجمن کلانشهرهای جهان(متروپلیس) در جلسه هیات مدیره شرکت خواهد کرد.

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

Câmara de Comércio, Indústrias, Minas e Agricultura Brasil-Irã CCIMABI
© 2023 Iran-Brazil Joint Chamber of Commerce. All Rights Reserved.