به گزارش اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل- از سازمان برنامه و بودجه، «ادواردو گرادیلونه نتو» سفیر جمهوری فدراتیو برزیل در تهران هفته گذشته با حضور در سازمان برنامه و بودجه کشور، با «مسعود میرزایی» رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان، دیدار کرد و آخرین وضعیت روابط دوجانبه و پیگیری موضوع‌های در دستور کار روابط اقتصادی دو کشور در بخش‌های مختلف، به بحث و بررسی گذاشته شد.

سفیر جمهوری فدراتیو برزیل در تهران، در این دیدار، ضمن عرض تسلیت از طرف دولت و ملت برزیل، نسبت به فقدان رئیس‌جمهور کشورمان و همراهان ایشان در سانحه بالگرد ابراز همدردی کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه نیز در این دیدار با قدردانی از ابراز همدردی محبت‌آمیز آقای گرادیلونه، بر توسعه روابط با کشورهای دوست و همسو از جمله کشور برزیل و تداوم این رویکرد، تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، در این دیدار، دو طرف ضمن تأکید بر ضرورت تحرک بخشیدن هر چه بیشتر به روابط اقتصادی دو کشور، آمادگی و عزم خود را برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور و تبادل هیئت‎های اقتصادی از بخش‎های دولتی و خصوصی بین دو کشور اعلام کردند.

برطرف کردن مشکلات و موانع موجود بر سر راه گسترش روابط تجاری و اقتصادی دو طرف، از دیگر مباحث مورد تأکید در این دیدار بود.

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

Câmara de Comércio, Indústrias, Minas e Agricultura Brasil-Irã CCIMABI
© 2023 Iran-Brazil Joint Chamber of Commerce. All Rights Reserved.