به گزارش اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل- بازار سنگ ساختمانی برزیل در سال 2024 به نقطه عطف جدیدی دست یافت: بهترین نتیجه را می توان در ماه های ژانویه و آوریل در 10 سال گذشته دید. صادرات در این صنعت طی چهار ماه رشد 15.7 درصدی به ارزش 387.9 میلیون دلار در معاملات تجاری را ثبت کرد. این آمار توسط مرکز صادرکنندگان سنگ ساختمانی برزیل ( Centrorochas ) منتشر شد.

مقاصد اصلی این صادرات آمریکا با سهم 58.06 درصد، چین با 14.10 درصد، ایتالیا با 6.75 درصد، مکزیک با 5.06 درصد و انگلیس با 1.68 درصد بوده است. رشد صادرات سنگ‌های ساختمانی به بازار ایالات متحده در طول این دوره با افزایش 30.2% همراه بوده که در این بین  تقاضای زیادی برای کوارتزیت را داشته است که  55.06٪ از کل صادرات را نشان می‌دهد و نسبت به سال قبل 57.03٪ رشد داشته است.

از ماه ژانویه چهار اقدام اجرایی عمده از طریق Brazilian Natural Stone  صورت گرفته است ، برنامه هایی در جهت ارتقای صادرات توسط Centrorochas و آژانس توسعه تجارت و سرمایه گذاری برزیل ( ApexBrasil ) برنامه ریزی و اجرا شده است. سه مورد از آنها در ایالات متحده و یکی در چین اتفاق افتاد.

 

 

 

منبع : مرکز صادرکنندگان سنگ ساختمانی برزیل

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Câmara de Comércio, Indústrias, Minas e Agricultura Brasil-Irã CCIMABI
© 2023 Iran-Brazil Joint Chamber of Commerce. All Rights Reserved.