به گزارش اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل- چهاردهمین نشست وزرای کشاورزی عضو بریکس صبح روز شنه 9 تیرماه سال جاری در مسکو با سخنرانی وزیر کشاورزی فدراسیون روسیه به صورت رسمی آغاز شد.

در ابتدای این نشست سخنانی از رهبران کشورهای عضو در خصوص اهمیت کشاورزی و امنیت غذایی پخش شد که سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت بخش کشاورزی و امنیت غذایی کشور نیز به نمایش درآمد.

هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، به سرپرستی علیرضا مهاجر معاون امور زراعت کشور به نمایندگی از وزیر جهادکشاورزی، علی کیانی راد رئیس موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصادکشاورزی و توسعه روستایی به عنوان نماینده وزارت جهادکشاورزی در کارگروه ثابت کشاورزی، فاطمه جاوردی رئیس گروه سازمان‌های تخصصی دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی و نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه در این نشست حضور دارند.

در این نشست که با سه دستور امنیت غذایی، توسعه تجارت و پایداری تولید محصولات کشاورزی و غذایی تشکیل شده است، بیانیه وزرا با تاکید بر اهمیت این سه موضوع، قرائت خواهد شد.

همچنین علیرضا مهاجر متن پیام وزیر جهادکشاورزی جمهوری اسلامی ایران را به این نشست قرائت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، در این نشست وزرای کشاورزی امارات متحده عربی و مصر، معاونین وزیر کشاورزی برزیل، چین و ایران و دستیار وزیر کشاورزی هندوستان حضور دارند.

 

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Câmara de Comércio, Indústrias, Minas e Agricultura Brasil-Irã CCIMABI
© 2023 Iran-Brazil Joint Chamber of Commerce. All Rights Reserved.