رئیس‌جمهور کشور برزیل با اشاره به گسترش تولید کشاورزی برزیل و نیاز بیشتر به انواع کود شیمیایی وارداتی به رایزنی‌های خود با پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای واردات سی کشتی کود شیمیایی اوره به برزیل و افزایش واردات از ایران اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران و برزیل به نقل از خبرگزاری تسنیم– مجمع جهانی کشت و صنعت با حضور رئیس جمهور برزیل، وزیر کشاورزی، وزیر اقتصاد و مسئولین بخش‌های مختلف کشاورزی برزیلی و خارجی در شهر سا‌ئوپائولو آغازبه‌کار نمود.

در این مجمع که هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود طیف وسیعی از موضوعات مهم مربوط به کشاورزی و صنایع مرتبط با کشاورزی مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

از طرف جمهوری اسلامی ایران، حسین قریبی، سفیر کشورمان در برزیل و سید فخرالدین عامریان، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران در این همایش بزرگ کشاورزی شرکت داشتند.

در مراسم افتتاحیه بولسونارو رئیس جمهور کشور برزیل با اشاره به گسترش تولید کشاورزی برزیل و نیاز بیشتر به انواع کود شیمیایی وارداتی به رایزنی‌های خود با پوتین، رئیس جمهور روسیه برای واردات سی کشتی کود شیمیایی اوره به برزیل اشاره کرد.

لازم به ذکر است که تولید غلات، حبوبات و برنج برزیل امسال به 300 میلیون تن می‌رسد که برای این میزان فعالیت کشاورزی به بیش از چهل میلیون تن کود شیمیایی نیاز دارد.

در سالهای اخیر ایران یکی از صادرکنندگان کود اوره به برزیل بوده است و بخشی از فعالیت اتاق مشترک بازرگانی دو کشور در حوزه صادرات اوره است.

درحاشیه این مجمع سفیر کشورمان و رئیس اتاق مشترک ایران و برزیل در جلسه‌ای که با وزیر کشاورزی برزیل داشتند درمورد صادرات اوره و دیگر مواد پتروشیمی به کشور برزیل و همچنین واردات نهاده‌های دامی با کیفیت و قیمت مناسب به کشورمان بحث و تبادل نظر نمودند.

انتهای پیام

دسته بندی ها
اخبار و رویداد ها

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Câmara de Comércio, Indústrias, Minas e Agricultura Brasil-Irã CCIMABI
© 2023 Iran-Brazil Joint Chamber of Commerce. All Rights Reserved.